Vítejte zde :)

Koníci

18. června 2012 v 21:31 | Hejikoptea |  Zvířata
Jak se mi stala tato nádherná osudová věc? Abych to nikdy nezapoměla, tak to sem radši napíšu, dokud si vše pamatuju. :D


Zdroj a začátek všeho, bylo to, že jsem jednoho dne (druhá půlka r. 2009) přišla do vesnický stáje jenom se podívat na koníky. A toho dne jsem udělala 4 fotky jednoho frísáka. Víc ne, páč se mi vybil foťák. Toho dne jsem ve výběhu viděla Barona poprvé...
Dál to vypadalo tak, že jsem dala ty fotky fríse na moje rajče. Nevěděla jsem, jak se koník jmenuje a tak se album jmenovala pouze podle naší vesnice. Na to mě pak objevila Kristýna. Divila se, že nejsem nikdo od ,,nich" a tak se mě ptala, kde jsem se tam objevila. Pak jsme si psali dlouho na icq a jednoho prosincového dne roku 2009 (vánoční prázdniny) mě Kristýna vzala do stáje s tím, že chci udělat víc fotek a že mi ukáže svojí kobylku Kristýnu (náhoda ty jména :D). A pak jsme se dohodly, že když třeba nebude mít čas, tak že jí pomůžu s Kristýnou. Vyhřebelcovat atd. A pak se do toho nějak přidala Verča, že bych za pomoc u jejího Furíka mohla na něm jezdit. Byly to úžasné zprávy. Můžu konečně chodit do stáje a možná i jezdit!
Baronův čas ještě nenadešel. Nejptve to vypadalo tak, že pomáhám Verče. Dvakrát jsem pak na něm jela. Bylo to v poho. Ale poslední dobou Verča čas měla a Krisýna taky, a tak jsem jí spíš pomáhala, i když to nebylo tak nutné. Ale já byla ráda, že jsem u koní. Spíš jsem tam trávila čas focením.
A jednoho dne, kdy jsem měla u Furíka vše hotovo, jsem se zase nudila a tak jsem fotila. Verča přišla, a já jí řekla, že má Furíka hotového. Ona mi řekla, že když se budu ve stáji kdykoliv nudit, tak že můžu vyhřebelcovat 3 koně v rohu stáje. Dva poníci a ČMB. A teď přišel čas, kdy já poprvé vešla k Baronovi do boxu...
On se mi zalíbil hned na poprvé. A tak moje návštěvy stáje čím dál víc směřovaly jen k Baronovi. A konečně, před jarními prázdninami 2010 jsem jen tak Verče řekla, že bych se ráda soustředila na Barona, páč jsem si ho zamilovala. A Verča tehdy řekla, že by bylo fajn, kdyby se mu zas začal někdo věnovat. A od tý doby je Baron v mé péči. Můžu si s ním dělat co chci, sám majitel, tuto větu prohodil. :)
A ve finále jsem se začala starat jak o Barona, tak i o Julinku (ČMB), protože Baron s Bárou (Baronova máma) byli pořád ve výběhu, a tak nebylo moc potřeba starat se o poníky. A navíc - chlaďasy miluju už hooodně dlouho, takže jsem si Julinku velmi rychle zamilovala. :) Ségra se začala starat o Báru.
Vše ale skončilo sand dřív, než to mohlo začít. Julinka šla na připuštění k hřebci. Příští léto budu mít hříbě na starost. To by bylo bezva! Ale pak přišly různé shody náhod, příprava na maturitu, nová známost,... Na koně nezbylo moc času a pomalu se o ně začaly starat jiné holky ze stáje. Dva měsíce před maturitou ale Julinka zemřela, v den kdy měl přítel svátek. Přestala jsem ke koním chodit. Julinka je pryč, hříbě pochopitelně taky... A o Barona je dobře postaráno.
Doufám, že jednou budu mít vlastního, pořád o tom sním. :)

Baron, ten první skoro jako vlastní:

Julinka a její poslední rok 2011:

A tady je Baronova mamča Bára (ségra se o ní starala):
 

2 lidé ohodnotili tento článek.