Vítejte zde :)

Harry Potter

14. června 2013 v 20:42 | Hejikoptea |  Knížky
Starý, známý, otřepaný, neaktuální,... Pro mě novinka!

Kdysi dávno, myslim že v roce 2000, mi máma koupila knížku, že by se mi prý mohla líbit. Tenkrát jsem prvnímu dílu Pottera nevěnovala moc pozornosti, až když poté vyšel v kinech. Zalíbil se mi. Pak vyšli další díly a já je chtěla. Tu mánii jsem neprožívala, dokonce jsem to nenáviděla. Tak jsem filmy brala s rezervou, do kina jsem nechodila a čekala jsem na DVD (První dva díly mám i na VHS). Knihy jsem četla tak letmo aby se neřeklo a spíš jsem koukala na vyšlé DVD. Po otřesném zfilmování 5. dílu, který byl poměrně nejkratší vzhledem k nejlustší knize mě filmy odradily a 6. a oba 7. díly jsem neviděla do teď. Zato před cca půl rokem, jsem začla číst první díl a minulý týden jsem skončila sedmý.
Řeknu vám, číst to, je naprosto úžasná věc. Kam se hrabou filmy... Knihy jsou propracované, autorka přesně věděla, co a jak se bude odehrávat a ve kterém díle, co se bude dít. Napínavá četba a opravdu je lepší nejprve přečíst, a pak teprve vidět. Takže co nejdřív ty filmy zkouknu, abych porovnala rozdíly.
Nebudu popisovat děj, co se kde odehrává, protože to každej zná. Kluk, co zůstal na živu...
Kdo má cestu do práce/školy delší jak půl hodiny, doporučuju začít číst Pottera, pokud se nudíte, páč já se na cestu do práce vcelku i těšila, až si přečtu zase kousek z těchto knih. Nemám Pottera ráda, jak je to mediálně slavný, ale knihy jsou fakt úžasný.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.