Vítejte zde :)

Ashley

3. listopadu 2017 v 14:00 | Hejikoptea |  Zvířata
To je jasný. Já prostě musím mít psa. Takže po přestěhování do baráku (osamostatnění se) v únoru 2015, jsem začala silně přemmýšlet o vlastním prvním psovi.

Samozřejmě, jsem naučená žít v rozkazech a zákazech, takže jsem svoje plány na získání psa s nikým nediskutovala, aby mi to náhodou nebylo zakázáno i přes to, že už bydlíme sami (jakože já a tehdejší přítel a konečně bez rodičů). Hned v březnu jsem narazila na štěňátko fenku, která se narodila o 2 vesnice dál. Přivedla jsem si jí domů v 6ti týdnech. Bylo mi řečeno, že jí je už 8 týdnů. Chtěli je dát co nejdřív pryč, jinak by se jich zbavili asi jinak. Každopádně bylo to divoký, protože přesně takhle já jednám (možná to pramení trochu z ADD), kdy jednám bez přemýšlení a následky si nesu až pak. Fenka byla někde omylem nakrytá a dala nějaký štěňata, nevim kolik jich bylo celkem, ale na inzerátu jsem viděla 2 černý kuličky. Pro jednu jsem si teda jela, předání na parkovišti, neviděla jsem rodiče mého nového přírustku, ani jsem se neoptala na přesný datum narození, ale asi by si ho vymysleli, když lhali, že jí je 8 týdnů. Zpětně jsem to tedy spočetla, že od data předání mínus 6 týdnů - narození cca půlka února 2015. Hned ten den jsme ještě jeli na veterinu pro očkování a tam mi právě sdělili, že toto štěně nevypadá na 8 týdnů. Ale nevadí, bylo to moje miminko. Tak jsem jí místo granulí koupila nejdřív štěněcí mlíko a 2 týdny ho pila, než jsme začli pomaličku namáčet granulky. Ano jsem hrozná, dávám psovi granule místo barfu, ale na barf se necejtim, vzhledem k mé povaze a vlastnostem. No, tak jsme doma měli na tajňáka malej černej uzlíček. Samozřejmě jsem jí nechtěla tajit dlouho, stejně by to nešlo. No ale pár dní na to, jsem v práci, moje babi vešla do baráku a kdo to na ní nevybafl. :) Překvapila mě reakce babi, že mi nenadávala, naopak se s ní mazlila, protože to bylo malý roztomilý štěňátko. Dala jsem jí jméno Ashley (částečně inspirováno ze serie knih Plnokrevník). Ashley je tedy 100% kříženec, ale už nedokážu přesně určit koho. Možná krapet border kolie, krapet nějakýho špica? Fakt netuším. No a tak mám k dnešnímu dni 2 a půl letou slečnu, hravou aktivní fenu, mazlíčka, tuliče, rváče. Na výlety jí beru s sebou, když to jde. Venku po loukách a polích jí můžu mít na volno, na zavolání přiběhne. Na ulicích to neriskuju a radši nechávám na vodítku. Ale ona stejně většinu času tráví na zahradě (krom půl roka, co jsme bydleli v Praze v bytu). Zatím jsem jí kastrovat nedala, zbytečný zásahy do těla jí dělat nebudu, ale určitě jí nakrýt nechci. Kříženců je v útulkách až až. Nedávno jsem jí začala dávat do granulí lososový olej, prý je dobrý na srst a tak různě. Granule díky tomu i víc baští, když mají takovou vůni (mě to ve větším množství až smrdí). Krmím jí Profine Adult, protože cenově je pro mě tento 15kg pytel přijatelný. Pokud by mi joooo zvedli plat, tak se to samozřejmě odrazí i na kvalitě granulí pro Ashley. Zatím teda bude papat Profine.
Co víc napsat? Je to takový moje mimčo, který jsem piplala od 6ti týdnů. Přiznávám, že v posledních měsících jí nevěnuju dostatečnou pozornost, musim to napravit. Nechávám jí venku, tam se jí líbí na zahradě, tak je doma minimálně. Mazlení samozřejmě každej den, když přijdu z práce a před spaním. Stejně jí miluju a věřím, že i ona mě. <3

A samozřejmě, mrkejte na ní. :)
(fotky jsem pro blog zastříhla, ať nejsou moc velký)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.