Vítejte zde :)

Šneci, kalorie a WoW

9. ledna 2018 v 13:07 | Hejikoptea |  Hlody
První co řeknu: Šťastný Nový rok všem, kdo tohle čtou (ze zdvořilosti)
Tak jsem tu zase po nějaké době, můj život je celkem poklidný, takže nemusím psát často, jen takové zhodnocení od posledna.

To jsem se rozepsala na téma ADHD. Teďka se zase vrátím k normálu, co je nového. Pořídila jsem si čtvrtýho šneka, tentokrát obra. No, není to obr, jsou i větší šneci a to o dost, ale z mých šneků je největší. Taky jsem konečně přemejšlela, že bych jim měla dát jména, protože je chci měřit a vážit, tak ať mám zápisy kdo je kdo. Takže jsem to udělala jednoduše (a že to napadlo přítele): jména podle svátků v kalendáři ten den, co byli koupení. Foto šnečků zde:

1. Karel
2. Viviana
3. Bibiana
4. Baltazar


Takže jsem se taky rozhodla, že je budu měřit a vážit. Začla jsem včera. Karel má 51g a 7cm, Viviana má 16g a 4,3cm, Bibiana má 10g a 4,2cm a Baltazar má 152g a 9,5cm. Teď nevím ale, jestli je budu vážit týdně, po 14 dnech či měsíčně... Ještě zjistim info od ostatních, jak to dělají.
Přítel si koupil dvě nový strašilky, takový malý mimi, tak jsem na ně zvědavá.

Druhá věc, co se stala - začala jsem měřit kalorie. No, ne že bych to nutně potřebovala, mám 66kg na 164 cm, takže žádná hrůza, ale pro informaci je to dost zajímavý, pak zjistíte co zbytečně jíte a co vám naopak chybí a jestli splňujete denní požadavky vašeho těla. Je na to webová stránka ,,Kalorické tabulky" a existuje to i jako aplikace na mobil (Android i iOS), takže pohodlně můžete zapisovat rovnou kdykoliv. Přišel na to přítel, že chce zhubnout, tak začal řešit co jí a kdy to jí. Pak našel tuhle aplikaci na mobil, tak jsem jí ze srandy taky zkusila a docela mi to otevřelo oči. Snažim se poctivě zapisovat všechno jídlo (i na gramy) a veškerou aktivitu, kterou přes den vykonám (věci jako sezení, chůze, sexuální aktivita se píše také!). Pak rovnou vidim červené či zelené a vím, co si ještě můžu dovolit a co už si radši nedávat. A když ten limit přeženete, znamená to, že byste si měli dopřát nějaké cvičení či jiný pohyb, abyste nepřibírali. Je to docela sranda a zjistila jsem, že se tim lidi řídí už několik let někteří. Samozřejmě je jasný, že to nebude úplně přesný, ale orientačně to člověk může využívat. Takže stejně fakt drsný.

Takhle to vypadá, když si to poctivě píšete:


No a proč jsme začali řešit co jíme a jak se hejbeme... Začali jsme hrát World of Warcraft. Tak abysme nebyli tlustý bečky u počítače, doplňujem aktivity a snažíme se jíst přiměřeně. Jsem ráda, že z přítelova jídelníčku vymyzely brambůrky a podobně a já jsem taky omezila cukrovinky. Ne, že bych jako musela mít pořád zásoby sušenek, vlastně vůbec nic takovýho nemám. Já ujížděla jen na čoko rolkách (sladké pečivo) a na trubičkách plněných čokoládou. A taky nějaká ta Kofola či Cola. Musí to přestat, je to fakt zbytečný to jíst a pít a ještě ušetříte nějakou kačku. No a to WoWko... Pro mě novinka, i když je to jedna z nejstarších (možná nejstarší) MMORPG hra. Já jsem hrála ten Aion, to už sem tu práskla, tak jsem se trochu bála začít hrát WoWko, aby se mi nestalo, že jen sedim u PC a nic jinýho. Ale pro moje překvapení je to v pohodě. Stačí mi zahrát si 2-3 hodiny denně, postarám se o šnečky, o domácnost se střídáme. Teďka mě ten život takhle docela baví. A navíc je to WoWko placený, takže si prostě ty zimní měsíce koupíte WoW, zapaříte si a pak když už nechcete, tak si ho nekoupíte a tím pádem nemůžete hrát. Takže pro závisláky je to lepší než hrát free-to-play. Pokud teda hraní není silnější než peníze na kreditce, to je potom průser. :D Ve WoWku jsem si vybrala Pandy, páč jsou roztomilý a vesměs je jedno, za co hrajete. Rozdělený je to asi tak, že máte 2 frakce - Allianci a Hordu. To je hlavní výběr, mezi sebou pak hrajete PvP. Z Alliance se pak vyberete rasu a povolání, to samý u Hordy, ale každá rasa vypadá jinak a má jiný vlastnosti. No a Pandy jsou neutrál, takže se můžou připojit i k Hordě, i k Allianci. Takže Pandy vedou prostě. :D Jako povolání jsem zvolila Huntera a docela se mi líbí. Lukostřelec s možností ochočit věrný pety, co bojují po vašem boku. Pecka. :)

Ještě dám foto mojí Pandičky a pro dnešek končím.

Pokud vás zajímá, jaký byly Vánoce, tak celkem v pohodě. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.